AMI Művészeti Tábor

2019.07.31 14:47

AMI Művészeti Tábor 2019.

A nyári bejárós táborok között idén ismét meghirdettük a Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában az AMI Művészeti Tábort. Július 1-től 5-ig két csoportban foglalkoztak a gyerekek a művészetekkel és a környezetünkkel, a táborzáró beszámolók alapján mindkét csoportban értékes és hasznos felfedező utat megtéve.

A Drámajáték-Kézműves csoportban Kállai Ibolya és Szerémi Lotti vezetésével gyönyörű képeket, kézműves remekeket, ékszereket készíthettek a résztvevők. Mindezek mellett a tábor szűk öt napja alatt elkészült egy kis színjáték is, ami egy egérről és a lányáról szólt, melyben az egérpapa méltó és erős férjet keresgél a lányának a világban.

A Művészet-Természet csoport Dékányné Varga Krisztina és Bubla Éva vezetésével egy különleges képzeletbeli utazásra hívta a résztvevő gyerekeket. A környezettudatosság jegyében találtak ki egy szigetet, egy különleges néppel, így ismertetve meg a gyerekeket a természetes anyagokkal és technikákkal.

Körömi Gábor