Nyári tábor beszámoló

2019.07.31 14:44

Nyári tábor – Káli –medence, Mindszentkálla
 Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A tábor 2019. július 22- 28. tartott, szerencsére gyönyörű napsütéses időnk volt, így a tervezett programot megvalósíthattuk. Hosszú évek óta szervezünk tábort Mindszentkállára, Magyarország festői szépségű vidékére. Ebben az izgalmas kalandban segítséget nyújtott a gyerekek számára a kísérő tanárok: Szerémi Lotti, Kleffler Tünde ( SZMK vezető), Kállai Ibolya

A tábor ideje alatt foglalkozások sora követte egymást: sütöttünk kürtöskalácsot, langallót, pizzát, batikoltunk pólót, sárkányt eregettünk. Az esti ismerkedési est sok-sok zenével jó hangulatot teremtett. Táboron kívül is sok látnivaló akadt. Így ellátogattunk a Kőtengerhez, ahol mindenki kipróbálta az „ingókövet”, és a „kívánságkövön mindenki titkos vágyát, kívánságát mondhatta el. Az éjszakai moziban együtt néztük meg az Aladin című filmet Révfülöpön. Hosszú túrát tettünk a Salföldön lévő Pálos kolostorhoz, itt nagy csatát vívtak a számháború résztvevői. A csapat részt vett bátorságpróbán, éjszakai túrán is. Megcsodálhattuk az esti égboltot és a gyönyörű csillagképet, beazonosítottuk a repülőgépeket hova szállnak.. A falu-rally csapatversenyen érdekes feladatokat kellett önállóan megoldaniuk. Hosszú túra során igen megszomjaztunk, így a nagy melegben nagyon jólesett a Theodóra-forrásból kortyolni és egy közeli kecskefarmon a finom kecskefagyit megkóstolni.  A hét során minden nap fürödtünk a Balatonban Ábrahámhegyen, amit nagyon élveztek a gyerekek. Programok sokasága szórakoztatta a gyerekeket. Az utolsó napon a hullámfürdő külön izgalmat okozott, de a 2. számú viharjelzés kiparancsolt minket a vízből, de ezt már nem nagyon bántuk, mert kárpótolt minket a búcsúest, amely szintén kalandosra sikerült.

Utolsó nap azt tervezték a gyerekek, hogy mikor jöjjünk a következő nyáron.

A fotók megtekinthetők ITT.